Caritas Ordynariatu Polowego
Wojska Polskiego
Strona Główna  ||  Dokumenty  ||  Zespoły  ||  Ośrodki  ||  Pomoc  ||  Wydawnictwo  ||  Aktualności  ||  Kontakt
I turnus letniego odpoczyneku dzieci w Centrum Charytatywno-Społecznym im. bł. ks. kmdr Władysława Miegonia w Ustce

Dzieci pracowników Straży Granicznej wypoczywają na I turnusie w Centrum Charytatywno-Społecznym w Ustce.

W Centrum Charytatywno-Społecznym im. bł. ks. kmdr Władysława Miedonia w Ustce wypoczywa 40. dzieci pracowników i funkcjonariuszy Straży Granicznej. Pierwszy turnus tegorocznej akcji letniej, organizowanej przez Caritas Ordynariatu Polowego WP, rozpoczął się 20 czerwca i będzie trwał 2 tygodnie. Opiekę duszpasterską i wychowawczą zapewniają dzieciom m.in. księża kapelani m.in. kapelan Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i ks. ppor. Jacek Dzwonek, kapelan Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Komendantem obozu jest ks. kpt. Wiesław Kondraciuk .

Dyrektorem centrum jest ks. kan. kmdr Zygmunt Kaźmierak, proboszcz Parafii Wojskowej pw. Św. Marka Ewangelisty w Ustce. Miejsce wypoczynku dzieci położone jest w sąsiedztwie kościoła garnizonowego, który podobnie jak centrum jest pięknie zaadoptowanym obiektem koszarowym Marynarki Wojennej. Warunki Centrum przystosowane są zarówno do wypoczynku letniego, jak i w okresie ferii zimowych.
W tym roku w Ustce Caritas Ordynariatu Polowego zorganizowała 4. turnusy dwutygodniowe. Kolejny turnus w Ustce na Bałtykiem rozpocznie się 4 lipca. Przyjedzie 70. dzieci pracowników, żołnierzy i funkcjonariuszy: Żandarmerii Wojskowej, Wojsk Lądowych, Biura Ochrony Rządu, Sił Powietrznych, z okręgu Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego, Krakowskiego. Komendantem drugiego turnusu będzie ks. kpt. Stanisław Garbacik.

(jes)